A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Ismet Aloshi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  8
  • Mosha:
  • 35 Vjeç
BIOGRAFIA: Ismet Aloshi është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne dhe popullore dasmash. Këngëtari nga Ulqini, Ismet Aloshi e kishte muziken pasion qe ne fëmijeri. Tek sa i jepte lendën e muzikës, në klasë të pestë në IP Shkolla fillore “Bedri Elezaga” Katerkollë-Ulqin, ku Ismeti bëri mësimin fillor, arsimtari Viktor Nrekiqi zbuloj talentin e ti në të kënduar. Arsimtari menjihere filloj trajnimet ne të kënduar, dhe ne manifestimin i cili u mbajt për Ditën e shkollës më 15. Maj 1996. në moshen 12 vjeçare, me këngën për fëmijë “Sa e du...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


» Dërgo Një Këngë »

Kolazh Dasme
Ata Sy
Shume Here Te Luta
Kthema Zot
Te Gjitha Urat


Artistë Të Ngjashëm:

Armend Shabani

Mark Gojani

Kujtim Ibrahimi

Behar Lekaj

Tini (Vlorentin Vladi)

Diamond

Ummet

Arbër Arapi

Big Night

Fifty


Tags: Ismet Aloshi

Krijo Një Kartolinë