A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Inva Mula

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  253
  • Vendlindja:
  • Tiranë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Francë 
  • Mosha:
  • 56 Vjeç
BIOGRAFIA: Inva Mula është një këngëtare shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo e lehtë dhe klasike. Inva Mula është një këngëtare soprano shqiptare. Ajo vjen nga një familje artistësh. I ati saj, Avni Mula, është një nga kompozitorët dhe këngëtarët më të talentuar në Shqipëri. Në vitin 1987 fitoi konkursin “Këngëtarja Shqiptare”, më 1988 konkursin “George Enescu” në Bukuresht. Pas katër vjetësh në 1992 fiton konkursin ”Butterfly” në Barcelona. Në 1993 merr një çmim në Operalia-n e parë të Placido Domingos në Paris. Ka bashkëpunuar me tenorë të ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

E bija e

Avni Mulës

Ish-Bashkëshorte e

Pirro Çakos

Shto profile

zyrtare

Per Ty Atdhe (2012)

Il Bel Sogno (2009)


» Dërgo Një Këngë »

Lucia Di Lammermoor


Përkthime (1)


Artistë Të Ngjashëm:

Merita Halili

Eli Fara

Parashqevi Simaku

Irma Libohova

Rona Nishliu

Fitnete Rexha

Anita Take

Liliana Kondakçi

Anjeza Shahini

Mariza Ikonomi


Tags: Inva Mula, Inva Mula Tchako, Inva Mula Cako

Inva Mula në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë