A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Inna (Ro)

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  10
  • Vendlindja:
  • Mangalia 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Rumani 
  • Mosha:
  • 32 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Peshorja ♎
BIOGRAFIA: Inna (Ro) është një këngëtare e huaj shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop dhe dance. Elena Alexandra Apostoleanu, e njohur vetëm si Inna, është një këngëtare e muzikës dance prej Mangalia, Rumani. Ajo debutoi në vitin 2008 me albumin Hot, me prodhues Play & Win. Kënga kryesore prej albumit, "Hot", arriti në numër një në Rumani, Portugali, Moldavi, Bullgari, Liban, Maltë, Poloni, Serbi, Spanjë, Siri, Turqi, Rusi, Hungari, Greqi dhe Ukrainë. Kënga e dytë e promovar e albumit, "Love", arriti në vendin e 16 në Kiss FM's Fresh Top 40 ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

Alexandra Stan

Dido

Kelly Clarkson

Ciara

Lady Gaga

Katy Perry

Vanessa Hudgens

Christina Aguilera

Lara Fabian

Avril Lavigne


Tags: Inna

Krijo Një Kartolinë