A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.8 / Votuan:  6
  • Vendlindja:
  • Prizren 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 48 Vjeç
BIOGRAFIA: Ilire Zajmi është një shkrimtare. Ilire Zajmi është gazetare e shkrimtare. Ka studiuar drejtësinë. Magjistre e shkencave të gazetarisë e komunikimit masiv. Aktualisht punon në Radio televizionin publik të Kosovës ( RTK). Jeton në Prishtinë. Autore e përmbledhjeve me poezi: “Këmbanat e mëngjesit”-Prishtinë (1991), “Baladë e bardhë “ – Prishtinë (2000), “Amnesia” në gjuhën angleze, shtëpia botuese Corpos Editora, Portugali (2011), ‘Ëndërr e huaj” në formatin e-book Filo...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Faqja

Zyrtare

Shto profile

zyrtareArtistë Të Ngjashëm:

Lindita Prenga

Ganimete Jashari

Albana Subashi

Amijet Vinca

Valentina Llapri

Eva Kacanja

Vjollca Pasku

Edja Terpani

Gresa Rudaku

Drilona Tahiri


Tags: Ilire Zajmi

Krijo Një Kartolinë