A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Ilir Shaqiri & Nikollë Nikprelaj - Baladë Per Sali Manin


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

05/06/2016

2016-06-05T07:15:34

Më Shumë Nga

Nikollë Nikprelaj


Balada është realizuar nga këngëtarët e mirnjohur të trojeve shqiptare Ilir Shaqiri dhe Nikollë Nikprelaj në bashkëpunim me Tv-Blue Sky . Promovimi i këngës baladë kushtuar Sali Manit ishte konceptuar shumë më shumë se një promovim nga Tv-Blue Sky, shoqata kulturore-artistike “Sali Mani” dhe revista “Fjala”, ajo ishte një natë e “gjatë” In Memoriam per artistin e madh që ndonse nuk jeton më fizikisht, jeton vepra dhe kënga e tij e paharruar në perjetsi. Në ketë natë promovuese kishin ardhur dhjetra miq, dashamires, shokë, ish bashkëpuntor, adhurues të kenges e vepres së Sali Manit, kishin ardhur të aferm e familjar të tij, kishte ardhur nga SHBA bashkeshortija e tij Feti Mani, kishte ardhur nga Kosova ku jeton familjarisht djali i tij Artan Sali Mani – ish ushtar (vullnetar) i ushtrisë çlirimtare të Kosoves. Në ketë natë promovuese perveç autorëve të kënges baladë Ilir Shaqiri dhe Nikollë Nikprelaj, kishin ardhur nga Kosova kengëtarja e mirnjohur Mihrije Braha me bashkëshortin e saj kengëtarin Naim Abazi.


Më Shumë...