A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Ilir Shaqiri - Nasuf E Tahir Gashani


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

22/05/2012

2012-05-22T13:18:50

Këngë e albumit:

"Artist I Merituar"


Zgjohen malet hena fle diku pertej
Gjaku arbrit burrave u vlone ne dej
Kush po i prin ne ball njati karvanit
Nga drenica vet tahir gashani
Moj shipni nene loke ty qofsha fal
Mka qu babe nasufi dy pushk me i marre

Ref x2
Do tja djeg armikut daten per mbi sy dy mij vjet u ropem per liri

Heu moj drenic ta puthsha balline
Oh krah per krah baba me djalin
Hajt nasuf hej ty te lumt pushka
Thonn asht gjall
Heu moj drenic ta puthsha plagen
Oh krah per krah baba me djalin
Hajt tahir heu ty te lumt pushka
Thonn asht gjall
Oh shaban polluzha

Sot ka dal nene lokja permbi kodrin
Loti dhe baroti nqerpik po i ngrin

Ref x2
Hape krahet nga dielli lutet si ajkun
Per liri kta djepa i kam perkun

Heu moj drenic ta puthsha ballin
Oh krah per krah baba me djalin
Hajt nasuf heu ty te lumt pushka
Thonn asht gjall

Heu moj drenic ta puthsha plagen
Oh krah per krah baba me djalin
Hajt tahir hej ty te lumt pushka
Thonn asht gjall
Ooo shaban polluzhaaa


Ky tekst u dërgua nga A.ZUKA
Më Shumë...