A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Ilir Shaqiri - Beslidhja


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

24/12/2011

2011-12-24T23:26:35

Urdhëroj i madhi zot
Doli dritë e shqiptarisë
Dri në mes s’përmbahet dot
Që nga sot e jetë e plotë
Por a zemër djalërisë
Por a zemër djalërisë
Djalëri lart për liri
Lart për zonjën shqiptare
Djalëri lart për liri
Djalëri lart për liri
Lart për zonjën shqiptare
Pushkën n’krah e zjarr në gji
zjarr në gji heu për Shqipëri
digju zemra djaloshare
digju zemra djaloshare

qiell me shkabë është shqiptar
malet mbushur me drangona
këto fusha të thur në ar
deti plot margaritar
ja këto janë pra viset tona
këtu leu shqipja që në fillim
këtu leu shqipja që në fillim
farën ... ballkani
edhe na e la trashëgim
nderin besën dhe trimërinë
kjo është zemër shqiptari
kjo është zemër shqiptari
lidhni besën për atdhe
ju me gjak të Kastriotit
lidhni shpejt e bëni be
besë që vret por si rrufe
para kombit para zotit

djalëri heu për liri
djalëri dallga e tërmetit
djalëri heu për liri
djalëri dallga e tërmetit
për liri për Shqipëri
rrofsh e lumja djalëri
rrofsh e qofsh sa vala e detit
rrofsh e qofsh sa vala e detit


Ky tekst u dërgua nga  kalameri
Më Shumë...