A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Ilir Shaqiri - Kenge Per Edmond Hoxhen


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  16

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

08/02/2014

2014-02-08T19:57:35

Heu Ç´jan tre yje o n´maje të qjellit
qe leshojn zjarr o heu zjarr përmbi re
heu jan rrufe mor po a rreze djelli
qe bajn drit mor o permbi Atdhe e

Cili është aj sy shqiponjë
mes dy burrash plot nishana
Edmond Hoxha lulja e kombit
bomba n´brez e jatagana

Thonë dhe nana kur e lindi
me barot e kish farkue
ja kish lind shtat zana t´malit
me i ardhë rrotull me i këndue

Heu e kam vëlla mor vëla e shok Zahirin
dhe Hakifin o që më rrijnë pranë
heu s´më lojn vetem jo more kur për jetë
Pa i ra zjarri heu mor anë e mbanë

Cili është aj sy shqiponjë
mes dy burrash plot nishana
Edmond Hoxha lulja e kombit
bomba n´brez e jatagana

Thonë dhe nana kur e lindi
me barot e kish farkue
ja kish lind shtat zana t´malit
me i ardhë rrotull me i këndue

Ç´ka kan lulet që janë vyshkur
e n´Kosovë është tharë blerimi
tre lumej po rrjedhin gjakë
n´ball e n´gjoks të atij trimi

prandaj nana kur e lindi
me barot e kish farkue
ja kish lind shtat zana t´malit
sa t´është jeta me i këndue


Ky tekst u dërgua nga Junikkatilja
Më Shumë...