A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Ilir Shaqiri - Presheva


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  10

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

21/04/2014

2014-04-21T12:33:03

Pa ndegjo vlla preshevar,
dhe u bekoft nje shpirt i ndare,
jena shkel si lis prej guri,
po ndajne prej flamuri,
jena shkel si lis prej guri,
po ndajne prej flamuri,

Refreni:
Nkembe presheve se ska me prit,
sot ka ardh e mrama dit,
o me mbet si zog nshkretin,
o me u lidh me shqiptarin,
pasha plisin tone te bardh,
pasha gjakun tone shqipetar,
qiell e toke bashk i plagojme,
gjalle presheven nuk e lshojm,

Sna e ndrroj gjuhen roma e lasht,
osmanlite i nxorrem jasht,
tremije vjet sjemi korit,
nmolle te kuqe u ndame nj dite,
tremije vjet sjemi korit,
nmolle te kuqe u ndame nj dite,

Refreni:
Nkembe presheve se ska me prit,
sot ka ardh e mrama dit,
o me mbet si zog nshkretin,
o me u lidh me shqiptarin,
pasha plisin tone te bardh,
pasha gjakun tone shqipetar,
qiell e toke bashk i plagojme,
gjalle presheven nuk e lshojm,
gjalle presheven nuk e lshojm.


Ky tekst u dërgua nga Fatbardha
Më Shumë...