A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Ilir Shaqiri - Zhgenjimi I Mergimtarit


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  12

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

21/04/2014

2014-04-21T12:33:03

Nuk them kot se ikën koha
Lumi jetës rrjedh ngadalë
12 vjet m'i mor' Evropa
Veç një mall shpirtin ma kallë

Me valixhet t`mërgimtarit
Marr një ëndërr, pak një shpresë
Më tundon zjarr vullkani
Nanë Kosova s`i do t'm`pres

A thu gjej 'njat shpirt si loti?
A thu gjej zemrën kristal?
Siç e fali për hir zoti
Mu si borën përmbi mal

ref:
Mos më thuaj, mos më thuaj
Se s`me njeh,e s`me kujton
Sfondvokali:
(e s`me kujton)
Jam yt bir, nuk jam i huaj
Veçse zemra më lëngon

M`thuaj si u thonë atyre
Qe përditë vjedhin atdheun
Mbi oxhaqe t`varur falso
E mbajnë trimin SKENDERBEUN

Me 'za' t`FISHTËS m`vjen të th'rras
Dhe 'njatat t`mbërthyer n`varre
Kur do t'i mallkoj e mjera
Nanëlokja e shenjtë shqiptare

Me plagë n`zemer kthehem prapa
Jo Evropa s`mpaska borxh
Brenda ditës seç u m`plaka
'Njajo shpresë seç me dogj

ref(2x):
Mos më thuaj, mos më thuaj
Se s`më njeh e s`më kujton
sfondvokali:
(e s`me kujton )
Jam yt bir nuk jam i huaj
Veçse zemra më lëngon.


Ky tekst u dërgua nga Fatlinda&erleta
Më Shumë...