A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Ilir Shaqiri - Arben Haliti


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/2002

2002-12-01T00:00:00

Këngë e albumit:

"Bota E Rinise"


I kerkova vargjet dege e maja lisash ..
I kerkova tingujt ne shkelqime plisash..
Dua te nxjer kengen,zemren nga krahnori ,Per ty o yll drite deshmor i ketij kombi
Nene moj lokja ime ,ju shoke mos me qani me gjak djalerie ringjallet vatani
Dua nji dritare atje poshte tek varri me flamur mbulue nje kenge shqiptari..
Atje nball te luftes zemer zjarr pelciti
Plumb ne goje te pushkes eshte Arben Haliti
Le te jehoje kenga mbi shkrepa dhe gurre .O Arben Haliti je shqipe nFlamur..

Plot dy vjet ne ender po i kaloj malet,zemra permbi maja ne cdo pellemb me ndalet.
Dua te nxjer kengen,zemren nga krahnori ,Per ty o yll drite deshmor i ketij kombi
Nene moj lokja ime ,ju shoke mos me qani me gjak djalerie ringjallet vatani
Dua nji dritare atje poshte tek varri me flamur mbulue nje kenge shqiptari..
Atje nball te luftes zemer zjarr pelciti
Plumb ne goje te pushkes eshte Arben Haliti
Le te jehoje kenga mbi shkrepa dhe gurre .O Arben Haliti je shqipe nFlamur..
Atje nball te luftes zemer zjarr pelciti
Plumb ne goje te pushkes eshte Arben Haliti
Le te jehoje kenga mbi shkrepa dhe gurre .O Arben Haliti je shqipe nFlamur..


Ky tekst u dërgua nga  jetah
Më Shumë...