A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Ilir Shaqiri - Adem Dhe Homza Jashari


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

21/04/2014

2014-04-21T12:49:32

Hapuni o dyr dyr e te xhenetit
o sonte po vjen o maj miri vlla
ballin per gjakur e syrin rrufe
zemren kosove atdhe e kam.
ste pash ne dhe o lirin ka mbjedh ktu i pushon shpirti emri ne qjell.

Hehehej ne kullen tane vlla
eshte mbledh gjith shqiptaria
o eja nje her burri i dheut
eja eja se varru po te pret sharkia
po flasin qijelli e toka ktu lind e u riit trimeria o vec si burrat si Adem e Hamaza o behet bahet shqipnia.

Hapuni o dyr dyr e xhentit
o sonte herojt let vin tek ne
ulur kam kryq ndezur cigaren
te dridhin sharkin ne kullen e re

let digjet nata per burrat mbjell
ktu pushon shpirti emrat ne qjell.

Ehehej ne kullen tane vlla
eshte mbledh gjith shqiptaria
o eja nje heru burri i dheut
eja se varru po te pret sharkia

po flasin qjelli e toka ktu lind e u rrit trimeria o vet si burrat si Ademi e Hamza
o bahet bahet shqiperia
po flasin qjell e toka ktu lind e u rrit trimeria
o vet si burrat si Ademi e hamza o bahet bahet shqiperia.


Ky tekst u dërgua nga  adriatik
Më Shumë...