A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Ilir Shaqiri - Nën Qiellin Tim


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/2003

2003-12-01T00:00:00

Këngë e albumit:

"Ringjalle"


Nen qiellin tim dhe zogjt dhe lulet kan dritheri
sy plot lote mjegull pikellim
mbi dhe atdhe udhekryqje nisje mergim
te renet duan te rrin ne qetesi
tek djepi nenat ninullojne ardhmeri
ne faqe lotet e lashta shqiperi

nen qiellin tim, femijt e tu mberthyen n'furtun
n'gurë e n'pluhur ku ecjen e nxun
ku motra Gjergjit plaget shtrire ja mekon
ku besa vellaun nga varri e qon
ti u rrezove do ngrihesh perseri
o faqe grisura e shenjta shqiperi

pse syt e tu jane qiell me shi
o e imja shqiperi

pse krojet shterrojne
pse gurret lotojne

nen qiellin tim
ku aty prehen etrit tan te mire
nen yjet t'ndezur udhet
hapnim ne ne mugetire
ne buze brigjesh aq te gjata
me aq kaltersi
te paqim shqiperi

nen qiellin tim femijt e tu mberthyen n'furtun
ne gurë e n'pluhur ku ecjen e nxun
ku motra Gjergjit plaget shtrire ja mekon
ku besa vellaun nga varri e qon
ti u rrezove do ngrihesh perseri
o faqe grisura e shenjta shqiperi

pse syt e tu jane qiell me shi
o e imja shqiperi

pse krojet shterrojne
pse gurret lotojne

nen qiellin tim
ku aty prehen etrit tan te mire
nen yjet t'ndezur udhet
hapnim ne ne mugetire
ne buze brigjesh aq te gjata
me aq kaltersi
te paqim shqiperi

nen qiellin tim ku aq merrolshem
na shikon Skenderbeu
e ku kanune e trimeri
ku te rremben dheu
nder buze e muresh
ku te patur pak me butesi
te paqim shqiperi

Pse syt e tu jane qiell me shi OOOO
o e imja shqiperi
pse krojet shterrojne
pse gurret lotojne

o Shqiperi


Ky tekst u dërgua nga Halil Sinani
Më Shumë...