A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Ilir Shaqiri - Natë E Zezë Pesqind Vjet


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/1989

1989-12-01T00:00:00

Këngë e albumit:

"Falë Të Qoftë Gjaku Kosovë"


Anton Qeta mor po ban medet
kjo Kosova more shum po hjek
Hile t'medha la historia
varre t'hapuna more neper shpija
Nate e zez o more 500 vjet
kan frik thmija more t'rriten n'djep
Rritet bari, rritet permi shpi
ma shum lot o pijn thmija se gji

Nga Lum Bardhi zogjt e nisen vrapin
bac Antoni, trimi ju ep krahun
E i lshon zanin Llapit e Rugoves
thot t'ja lajm o borxhin Kosoves
t'fala bami more vorrit t'parit
me mi ba mur o roje vatanit.

Po i thrret Vokshi, o po i thrret Drenices.
rujmi vorret e Azem Galices
Shkrun Prekazi, shkrun per Firaj
lidh ti besen se un gjith ta mbaj.

Jemi rrit me qumsht te ni gjini
kem blue drith o ne ni gur mullini
Veq ni nane ne na ka maru
perkun djep o si ty dhe mu

Burri t'fal mor, t'fal e jo nuk ngutet
T'fal shqiptari, t'fal e jo se tutet
I hap krahet plaku shqipe mali
pyet Kosova, gjakun kush s'ma fali?
Kush s'ma fali o gjakun ksaj stine
Plag me thik o m'ka lan pas shpine

Fal t'qoft gjaku i tim bir
T'lumt burr, kofsh faqebardh.

Kush s'ma fali o gjakun ksaj stine
Plag me thik o m'ka lan pas shpine


Ky tekst u dërgua nga Ilir Frenki
Më Shumë...