A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Ilir Shaqiri - Njihmëni


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

21/04/2014

2014-04-21T12:48:59

Njihmëni
Ktu te ky gurë shpirt gurë ndahet Shqipëria nga Shqipëria
Zogun nga kënga e trupin nga rrënja, trungun nga toka e trupin nga koka
Ktu në qafë thanë një shekull na ndanë
Këtu në qafë thanë jetimi pret një nanë
Gjergjit do t'i nxirrte shpata rrufe, Naimit do ti digjej ma herët mushkëria
Nga pamja dhe pyetja trishtuese
A ktu e kështu ndahesh nga Shqipëria

Nga vajtoret shqip andej, nga vajtoret shqip këndej
Vajë ninullash shqip andej, ninullë vajesh shqip këndej
Këtu në qafë thanë një shekull na ndanë
Ktu në qafë thanë jetimi pret një nanë
Gjergjit do t'i nxirrte shpata rrufe, Naimit do ti digjej ma herët mushkëria
Nga pamja dhe pyetja trishtuese
A ktu e kështu ndahesh nga Shqipëria
Gjergjit do t'i nxirrte shpata rrufe, Naimit do ti digjej ma herët mushkëria
Nga pamja dhe pyetja trishtuese
A ktu e kështu ndahesh nga Shqipëria


Ky tekst u dërgua nga  kalameri   sheip.ramadani
Më Shumë...