A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Ilir Shaqiri - Përtej Ëndrrës Të Kërkojë


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/2007

2007-12-01T00:00:00

Këngë e albumit:

"E Di Nje Kenge Per Ty"


'Neper endrra te kerkoj, si serembe te vij pas,
her te gjej e her s'te gjej, bukuri qe zemren plas'.

Ne ta marrsha belin sonte,
mbulojn yjet e gjithsise,
dhe tan jeten vec per ty,
do t'i lutem Perendise.

Moj manare qe prek qiellin,
kur kthen koken tan vatanit,
gjall po t'ishte do te habitej
arkitekti Pashe Sinani.
Ndoshta tempujt do t'i shiste,
100 vjet do te ndqite pas,
nuk do t'linte pa te gjetur,
ne mij cepa te dynjase.

Si nuk jam nje arkitekt,
a piktor, do te doja,
ne muzet e lashta t'botes,
Mona Lizen, ta sfidoja.


Ky tekst u dërgua nga Drini
Më Shumë...