A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Ilir Shaqiri - Po Kullet Mali


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/2000

2000-12-01T00:00:00

Këngë e albumit:

"Garda E Kosoves"


Po kullet mali,
Po kullen lisat,
Po kullen gjethet,
Kullen rrenjet kullen deget,
Po kullen djepat,
Heej, heej heej, hee-eej,
Po vrahet qielli,
Zemrohet toka,
Po dridhen gjethet, kputen deget, qahen lisat,
Po kullen djepat,
Heej, heej heej, hee-eej,
Edhe gjuhen ma shkurtuan,
Edhe trupin ma debuan,
Edhe shpirtin ma plagosen,
Edhe djemt mi burgosen,
Edhe djepat prush mi dogjen,
Edhe foshnjet n'gryk mi poqen,
Trimeresh po lind nje diell i ri,
Liri, liri, liri, liri, liri, liri, liri,
Do ta ngreh flamurin n'diell,
Prap kta lisa bahen djepa,
Dhe ne ta perkunden djepat,
Trimeresh po lind nje diell i ri,
Prap kta lisa bahen djepa,
Dhe ne ta perkunden djepat,
Maja malesh emrin ty ta shkruajne,
Liri, liri, liri, liri, liri, liri, liri,
-----------------------------------------------------
Po kullet mali,
Po kullen lisat,
Po kullen gjethet,
Kullen rrenjet kullen deget,
Po kullen djepat,
Heej, heej heej, hee-eej,
Po vrahet qielli,
Zemrohet toka,
Po dridhen gjethet, kputen deget, qahen lisat,
Po kullen djepat,
Heej, heej heej, hee-eej,
Edhe gjuhen ma shkurtuan,
Edhe trupin ma debuan,
Edhe shpirtin ma plagosen,
Edhe djemt mi burgosen,
Edhe djepat prush mi dogjen,
Edhe foshnjet n'gryk mi poqen,
Trimeresh po lind nje diell i ri,
Liri, liri, liri, liri, liri, liri, liri,
Do ta ngreh flamurin n'diell,
Prap kta lisa bahen djepa,
Dhe ne ta perkunden djepat,
Trimeresh po lind nje diell i ri,
Prap kta lisa bahen djepa,
Dhe ne ta perkunden djepat,
Maja malesh emrin ty ta shkruajne,
Liri.


Ky tekst u dërgua nga Albion Rexha
Më Shumë...