A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Ilir Shaqiri - Poemi Kosovar


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/2003

2003-12-01T00:00:00

Këngë e albumit:

"Ringjalle"


Jam Shqipëtar,

X2

Jam Shqipëtar,
zot e krenar që këtë dhe
e kam si fe, e permbi fe
se jam ketu kur skish njeri
as s'kish kufi
as fqi njeri,veq Iliri
Une jam këtu, e do te jem
ku nga një det,në tjetrin det
isha zot vet!

Cili do në ktë botë le ta dij
se lirinë unë e du si fëmij
liri unë mbolla që nga moti,
liri gatoj dhe Kastrioti
liri kudo kerkojë

hooooo,

E gjersa Mali të bëhet hi
e hiri Mal përseri
unë jam këtu, e do te jem
këtu jam e do të jem!

Jam Shqipëtar
lis I degëzuarë,

Shqipëri të Dua!


Ky tekst u dërgua nga F. Bajrami
Më Shumë...