A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Ilir Shaqiri - Porosi Brezash


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/2002

2002-12-01T00:00:00

Këngë e albumit:

"Bota E Rinise"


Kur atdheu e lëshoi kushtrimin
U ngrit zani përmbi dhe
U ndez flaka n'zemër trimit
Për një shqipe e një atdhe.

Negotina e Gostivarit
Që rri mënjanë lumit
Gadit armët luftëtarit
Birit vet Naser Ademit.

Ref:
Nëpër breza porosia
Kurrë nuk tretet rri e gjallë
Për dëshmorët çiftelia
dhe dy telat flakë i kallë. 2x

Dielli nxeh faqen natyrës
Grurit të artë ia pjek kurorën
Vjen Naseri në krye të detyrës
Bashk me shokët e pararojës.

Bien lajmin nga një kreshtë
Por që lotët s'i do trimi
Hesht babai i Besartit dhe
Amanetin merr Bekimi.

Ref:
Nëpër breza porosia
Kurrë nuk tretet rri e gjallë
Për dëshmorët çiftelia
dhe dy telat flakë i kallë. 2x


Ky tekst u dërgua nga Arbëresha
Më Shumë...