A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Ilir Shaqiri - Prite, Prite...


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

21/04/2014

2014-04-21T12:48:59

O moj tokë e bekuar, prite prite Skënderbeun, se po vjen si pëllumb i shkruar, ta shpëtoj mëmdhen hey.
O moj tokë e bekuar, prite prite Skënderben, se po vjen si pëllumb i shkruar, ta shpëtoj mëmdhen.
Shqipëtaret ti shpëtoj, nga zgjedha e tiranisë, dhe me ta jetën ta gëzoj lirinë e barë njerëziisë, ooooo hou hoooo, prite prite, Skënderben.
Zbardhi fusha n'driti mali nga armet e trimërisë, hingëllonte s'mbahej kali n'trojet t'Shqiptarisë hey.
Zbardhi fusha n'driti mali nga armet e trimërisë, hingëllonte s'mbahej kali n'trojet t'Shqiptarisë, ka pas trima shqipëtarë që su trembej syri kurrë, në zemër të tij ka zjarr është trim dhe buuuurr, ooooo hou hoooo ououoh prite prite, Skënderben.
Edhe ju o të vdekurë, merrni nga ky gëzim pjesë, që shkuat buzëqeshur, shpirti u pastë ndiesë heyy.
Edhe ju o të vdekurë, merrni nga ky gëzim pjesë, që shkuat buzëqeshur, shpirti u pastë ndieeeeeesë, u hoq nata erdhi dita, gazi kamja dashuria, e verteta e miqësia më e shtrejta liri, ooooohouhoouo prite pritee, Skënderbeeen.


Ky tekst u dërgua nga Majlinda Krasniqi
Më Shumë...