A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Ilir Shaqiri - Muranë Në Breg Të Diellit


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/2002

2002-12-01T00:00:00

Këngë e albumit:

"Bota E Rinise"


2x
Si gjethe t'verdha te nje vjeshte,
Ditet e burgut bijne ngadale,
Dhe mu ne vargjet e nje vjershe,
Hapet e mbyllet burg i madh.

2x
Ne breg te diellit ofron agu,
Dy nentori e ndal oren,
Rrezja bie tehut t'pragut
Luftetareve ua shtrin doren

REF.:
Murane bese heeeej Afrim Zhitija,
Shkemb perflakur me Fahrine,
I bej plumb vitet e mia,
Xherdan skuqur per LIRI.

Zjarr e flake i jep mesdites,
... i hap fleten
Se vullkani para vetes,
djeg gjithcka e shkrin vetveten.

Ne Breg te Diellit rrezja ngrine,
S'dua lot e dashura moter,
Se kush bie per lirine,
Ndrin perjetshem permbi Koder.

Hapen rruget, hapen shtigjet,
Kthehet zogu rrezja vale,
Vepra jote n'xherdan vitesh,
Vec buzeqeshjen na e fale.

REF.:
Murane bese heeeej Afrim Zhitija,
Shkemb perflakur me Fahrine,
I bej plumb vitet e mia,
Xherdan skuqur per LIRI.

Zjarr e flake i jep mesdites,
... i hap fleten
Se vullkani para vetes,
djeg gjithcka e shkrin vetveten.

Zjarr e flake i jep mesdites,
... i hap fleten
Se vullkani para vetes,
djeg gjithcka e shkrin vetveten.


Ky tekst u dërgua nga It is ME
Më Shumë...