A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Ilir Shaqiri - Më Kanë Thanë Se Je Trim Mali


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/1989

1989-12-01T00:00:00

Këngë e albumit:

"Luma E Kuqe Ka Lidh Bes"


Ministrit në Londër.

Ministrit t'Londrës shkunë e i than,
Isa Boletini vet' ka ardhë,
mbanë allti more o e k'sule të bardhë.

Do ta pres siq ashtë zakoni,
por kujdes t'ma kontrolloni,
ju gjeneral more oh vet' t'ma shoqenoni.

Hyn Isai me kokën larte,
paltë e gjamadanit i rrinin hapt'
si shqiponja more kur hapë krahet,

Me kanë thanë se je trim mali,
as kerkush armet s'ti nali,
veq n`evropë more o sot jam i pari.

Sa për regulla i zbatova,
njanën allti n'derë e dorzova,
por ket' tjetrën prej brezit o se nxorra,
n'mos besofsh po ta tregoj,
te 10 plumbat i mban në gojë,
e kam kujtim more e aq shumë e qmoj e.

Lordi plak mbeti pa mend,
as një fjalë nuk foli veq ban me sheje,
ulu more malesore more oh të bojna kuvend e.

Nuk kam ardh k'tu more zotni,
në pallat të Londres mu u vra me ty,
por t'bajme kuvend more hajde sy me sy.

Detin ndoshta mund ta thani,
mund te shterret dhe oqeani,
ej token tonë more ho t'paqenë se bani...


Ky tekst u dërgua nga Kosovare
Më Shumë...