A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Ilir Shaqiri - Lozonjare


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

21/04/2014

2014-04-21T12:34:14


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Lozonjare" kënduar nga Ilir Shaqiri.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Tiku I Kolonjes - Lozonjare

2 here
Por si era lozonjare
edhe ti shum naze ke.
Hije plot si perendeshe
si nje engjell per mbi re.

RF 2here.
Te ka fal zoti bukurine.
qe te gjith nen kemb i ke.
Hije plot si perendeshe.
Si nje engjell per mbi te.

2 here
Kur ti shkel hapat e lehta.
Vendi mbushet lule plot.
Kur ti flet me fjal te mprehta.
Ndrit dhe dukesh si nje zog.

RF 2 here.
Te ka fal zoti bukurine.
Qe te gjith nen kemb i ke.
Hije plot si perendeshe.
Si nje engjell per mbi re.

1 here
Sma kthen koken smi hedh syte.
Lozonjare e vogel ti.
Falmi buze e falmi syte.
E di qe me do dhe ti.

RF 2 here.
Te ka fal zoti bukurine.
Qe te gjith nen kemb i ke.
Hije plot si perendeshe.
Si nje engjell per mbi re.

Luziana - Lozonjare

:LUZIANA:
Cte mbeten syte te une sikur spaske tjeter pune te kam xhan e me ke mike po ce do qe jam nazike, te kam xhan e me ke mike por ce do qe jam nazike

:ERGYS HYKA:
Mike me nazet e tua kur te pash te thashe ''Te Dua'' tek ty e hodha sevdane aman moj mike aman, tek ty e hodha sevdane aman moj mike aman

:Refreni:
Lozonjare djalo jam 1001 teka kam, me maraz ta mbusha jeten aman syt te un te mbeten..Lozonjare vajze je 1001 teka ke, me maraz ma bushe jeten aman syt te ty me mbeten

:ERGYS HYKA:
Sec me fute ne kete valle qe i thon sevda e madhe zemren ma mbushe n'merake per ty mendoj dit e nate, zemren ma mbushe n'merake per ty mendoj dit e nate

:LUZIANA:
A mor djal merak mos ki te krahet e tu do vi por si flutura me vrape zemeren time te te jape, por si flutura me vrape zemeren time te te jape

:Refreni:
Lozonjare djalo jam 1001 teka kam, me maraz ta mbusha jeten aman syt te un te mbeten..Lozonjare vajze je 1001 teka ke, me maraz ma bushe jeten aman syt te ty me mbeten

:ERGYS HYKA:
Zemra sec mu dogj si zjarr..

:LUZIANA:
Dhe mua per ty mor djal..Kur te dy rrim pran e pran nazet me te embla jan..(2x)

Sabiani - Lozonjare

(Marseli:)
Kërce me mua, ti kërce
Lozonjarja ime je

(Sabiani:)
Kërce me mua, ti kërce
Lozonjarja ime je

Të ndiej vërtet
Kur them se sa të dua, ndiej vërtet për ty
Më beso
Kur them se je e vetmja, më beso

(Marseli:)
Luaj, luaj, luan
Sa bukur po luan, luan, luan ti
Hajde, hajde, hajde
Të t'fala ty
Hajde, hajde, hajde ti

Kërce me mua, ti kërce
Lozonjarja ime je

(Sabiani:)
Kërce me mua, ti kërce
Lozonjarja ime je

Të ndiej vërtet
Kur them se sa të dua, ndiej vërtet për ty
Më beso
Kur them se je e vetmja, më beso

(Marseli:)
Luaj, luaj, luan
Sa bukur po luan, luan, luan ti
Hajde, hajde, hajde
Të t'fala ty
Hajde, hajde, hajde ti

Kërce me mua-a-a-a-a-a-a-a

(Sabiani:)
Lozonjarja-a-a-a-a-a-a-a
Kërce me mua-a-a-a-a-a-a-a-a...

(Marseli:)
Kërce me mua, ti kërce
Lozonjarja ime je

(Sabiani:)
Kërce me mua, ti kërce
Lozonjarja ime je
Më Shumë...