A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Ilir Shaqiri - Kosovë Ilire


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  10

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

30/01/2013

2013-01-30T21:31:06

Nëpër shekuj kah damarët
Kosovë e lashtë Kosovë martire
T’rrodhi gjak gjak nga tiranët
Djep e varr Kosovë Ilire
Shkel në tokë shkel në tokë
Këmba ime këmba ime
Shkel në mua tanks armiku
Mbahesh fort Kosova trime
Unë dhe ti zemër çeliku
T’ran me plumba e nuk të vranë
Ty Kosovë s’të mposhtin dot
Bijtë e zëmrës ti helmuan
Ti forcohesh për çdo mot

Shkel në tokë shkel në tokë
Këmba ime këmba ime
Shkel në mua tanks armiku
Mbahesh fort Kosova trime
Unë dhe ti zemër çeliku
Unë ta njoh grushtin e fortë
Që ta ka zili gjithkush
Por ti deshtë në Evropë
Ndize zemrat i bane prush
T’rrin e varur pushka n’murë
Dy gishtërinj i ngrite prore
Bane be në një flamurë
Grykën skuqur për fitore


Ky tekst u dërgua nga Fatmir
Më Shumë...