A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Ilir Shaqiri - Kopshti I Dashurisë


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/2007

2007-12-01T00:00:00

Këngë e albumit:

"E Di Nje Kenge Per Ty"Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Kopshti I Dashurisë" kënduar nga Ilir Shaqiri.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Ilir Shaqiri i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Sabri Fejzullahu. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Ishte vonë të bija n'dashuri
aty ishin gruaja fëmijtë e mi,
po kur kalove pranë kopshtit tim
shpirtin se c'ma dridhi një shqetësim,
(shpirtin se c'ja dridhi një shqetësim)

Po ti s'dije gjë as s'më shikoje fare,
se të trazonin shikimet djaloshare,
ah c'të bënte për fqinjin e hutuar
midis librav e kopshtit të lulëzuar
(midis librav e kopshtit të lulëzuar).

ref : Ku ishe fshehur e s'të parë
ti lulëzove nga aq pa pritur,
phaj thjesht më vinte për të qarë , bukuria jote më ka mahnitur.

Ku ishe fshehur e s'të parë
ti lulëzove nga aq pa pritur,
phaj thjesht më vinte për të qarë , bukuria jote më ka mahnitur.

Midis pemësh rrija nisja n'ethe
që të të shihja së paku nëpër gjethe.
Për një cast të ndihesha i ri
dhe të c'mallësha me atë bukuri
(dhe të c'mallej me atë bukuri )

ref : Ku ishe fshehur e s'të parë
ti lulëzove nga aq pa pritur,
phaj thjesht më vinte për të qarë , bukuria jote më ka mahnitur.

Ku ishe fshehur e s'të parë
ti lulëzove nga aq pa pritur,
phaj thjesht më vinte për të qarë , bukuria jote më ka mahnitur.
Bukuria jote më ka mahnitur.

Kur erdhën krushqit nga nji qytet tjetër dhe zbrazën një pushkë në stilin e vjetër , një gjethe e verdhë te këmbët më ra , kopshti dhe shpirti mu bënë një sahara .Më Shumë...