A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Ilir Shaqiri - Këtu Shkëlqen Plisi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  13

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/2003

2003-12-01T00:00:00

Këngë e albumit:

"A Vritet Pafajesia"

Këngë e albumit:

"Ringjalle"


-Hej hej hej hej hej hej heu
Hej hej hej hej hej hej heu.

ILIR SHAQIRI &Corona

-Hej Drenic heu
Trungu i fisit i shkelqimit
Ja jep plisit palca e shkembit
Qyqvices e shtate zemrav t`Azem Galices

-Qpo ushton nje keng lugines bashk me krismat
E martines ndalin ujin drini e valbona
Heu Shqipni mos thuj marova
Mos thuj marova o hej
Heeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeu
2000 vjet jem bashk si guri
Moj krajli e pshtjellur n`hekur
Me qe t`gjall o
Me qe t`vdekur
2000 vjet jam bashk si guri
Shqipja djepat mi perkuni
Shqipja djepat mi perkuni.
Drite me sy verdhat flamuri.

-Heu martin thot bac Shabani
100 vjet ma rujte pragun
100 vjet ma rujte nerin
T`kam si Hamzen e Ademin

-Sikur shkembin Ademi m`kap
po ua pret plumbat me vam
Si oretk po i prin mustakut
N`kam heronjve dhe u ngrin gjakun.

-SIKUR SHKEMB O RRIN NE KAM
Heeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeu
Qielli rrxohet kulla sdridhet
Pyet Kosova ku e kam Ademin
Po ban kullen per themelin
Qielli rrxohet kulla zdridhet
Gjylja e topi ngjoks i shkrihen
Gjylja e topi ngjoks i shkrihen

-Eshte luftetari trungu i shqipes
He he he he heu

MIHRIE BRAHA

-Hej a ka nje pushk edhe per mua more heej

Iliri &Corona

-Vjen Prekazi vjen Llausha
Na lind nana , na rrit pushka
-Vjen Buroja Aqareva
Mbushen malet plot Ademaaaa
Mbushen malet pot Adema
Ni flamur po vjen nga Vlora
U shtre gjoksi permbi topa
Hamz Jashari rrezja e Drites
Qiell mbi kullat e Drenices
Qiell mbi kullat e Drenices
JEMI BASHK DY KRAHET E SHQIPES.


Ky tekst u dërgua nga Arbër Gecaj
Më Shumë...