A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Ilir Shaqiri - Këtu Kam Folenë


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

21/04/2014

2014-04-21T12:48:59

Janë dy gur qe i run kalaj
qe kan fole me Skenderben
dallendyshja dhe shiqiponja
aty kan per jetë folet

Shpendi i pare lakmon pranveren
Tjetri diell fortun njesoj
Une jam rrit me ta përhër
Pa kosoven smund jetoj,s’mund jetoj

Ti mund tjesh puntor me flatra
Mund tfitosh margaritar
Nje dore t’ngroht ta don votra
Nese don t’jesh Shqiptarrrrrr

Pa kosov eshnat s’me treten
Edhe n’varr do thrras ku je
Se veq qyqet kendojn vetem
Se veq korbat skan atdhe

Gurt pom plaken por nuk ndryshken
Skenderbeut rroje i rrin
Si shqiponja e dallendyshet
Lum kush ka mbi gure shtepin

Sa ofshamen po e pin toka
E prap gurt ne vend kan mbet
Djemt e ri po i pin evrop
se kur kthehen sdin as vet, sdin as vet

Ti mund t’jesh puntor me flatra
Mund t’fitosh margaritar
Nje ndore tgroht ty ta don votra
Nese don te jesh shqiptar

Pa kosov eshnat sme treten
Edhe nvarr do thrras ku je
Se veq qyqet kendojn vetem
Se veq korbat skan atdhe

Ngji t’shqiponjes kem folen
Ngji t’shqiponjes kem folen


Ky tekst u dërgua nga veqkshtu
Më Shumë...