A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Ilir Shaqiri - Këngë Për Zahir Pajazitin


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  8

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/2000

2000-12-01T00:00:00

Këngë e albumit:

"Garda E Kosoves"Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Këngë Për Zahir Pajazitin" kënduar nga Ilir Shaqiri.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Ilir Shaqiri i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Afrim Muciqi. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Kur n'Kosovë vllazen ra serbija
n'siklet t'madh ish kanë shqiptaria
a ka lindë Nana naj djalë?
shkaut turrin me ja nalë
kish lindë Nana nji trim llapjan
Zahir Pajazit emrin ja thonë
o betu ne flamur dhe Komb
ku te gjaj shka pe e vra skam me lanë

O ni t'ejte te Surkishi
pushka e parë qat natë krisi
pushka e parë qat natë krisi
o ish kon vra millosh nikoliqi
o n'mes ditë o n'mes ditë te qardaku
o ish kon vra ai shka bosanaci
bosanac, bosanac o shka i zi
qka u bone shpi per shpi
se kta temen sún ta jap
fort po qet o mirë mir po vret
o n'mes ditë,o n'mes ditë nShakovicë
o ish kon vra ai shkau Sveice!
na o vllazen jemi shqiptarë
me Zahirin jemi krenarë
Luftë me pushkë niher ka maru
luftë me pendë tash duhet vazhdu
ka ardhë koha e pavarsisë
ti kujtojm more vllazen
trimat e lirisëMë Shumë...