A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Ilir Shaqiri - Këngë Për Valdet Xhemajlin


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/2001

2001-12-01T00:00:00

Këngë e albumit:

"Këngët E Përndritjes"


Hejjj vjen një za
Si zanë prej mali
Si zanë mali
E si valë deti
Thonë ku ashtë Valdet Xhemajli
Ooo n'istikame vet i treti

Thonë kah treti,thonë kah shkoj
Thonë ku humbi vallë ku mbeti
U bë ajër e u bë dhe
Krejt Drenica siç kan le

Si Ragipi e Xhevati
Si Rasimi vet i shtati
Si një yll lule bajraku
Ranë aty ku bëhet Gjaku

Më vret kënga për ju o Trima
Siç thotë Fishta në Lahutë
Le t'ju qoftë mbi varr Lendina
Guri i ashpër Dheu i butë
Le t'ju qoftë mbi varr Lendina
Guri i ashpër Dheu i butë

Thonë kah treti,thonë kah shkoj
Thonë ku humbi vallë ku mbeti
U bë ajër e u bë dhe
Krejt Drenica siç kan le

Si Ragipi e Xhevati
Si Rasimi vet i shtati
Si nje yll lule bajraku
Ranë aty ku bëhet Gjaku

Më vret kënga për ju o Trima
Siç thotë Fishta në Lahutë
Le t'ju qoftë mbi varr Lendina
Guri i ashpër Dheu i butë
Le t'ju qoftë mbi varr Lendina
Guri i ashpër Dheu i butë


Ky tekst u dërgua nga Liridon Hoti - Drenicë
Më Shumë...