A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Ilir Shaqiri - Këngë Për Luan Haradinajn


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  12

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/2001

2001-12-01T00:00:00

Këngë e albumit:

"Këngët E Përndritjes"


Tehut te nje endrre,e le var Pranveren
Tund e shkund per veshi hej,Vdekje gunezezen
Gurin e Kufirit e shkund si dhemballen
Mbi Kreter Vullkani hej,Trimi e hedh vallen

Peshperisin guret,peshperisin gjethet
Ata qe zan prita hej,iken zen limeret
Gjoksi i Luanit,nje qiell me furtuna
Behen tok e rrjedhin hej,dy Drinat dhe Buna..

Terri nuk ka emer,prita nuk ka moshe
Plumba e plage perzihen,naten e bejne shosh
Edhe Uragani ka nja cak pushimi
n`rrenze te nje Shkembi,ku ben gjumin Trimi..

Hejj hejjj Jeten e ke borxh,nisen monopodit
Vllai mbi supe t`vllait hej,ti peshohen Hotit
Perendin akrepat hej,ne nje ore pa numra
Trimin e Gllogjanit hej,ka dal me prit Kruma
Perendin akrepat hej,ne nje ore pa numra
Trimin e Kosoves hej,ka dal me prit Kruma hej,
ka dal me prit Kruma..

Dhe ju mos me thoni se u vra djalmiri
Ligjeron zog Mali hej,ne dege te nje bliri
Varri nuk eshte varr,por Muran Lavdie
Trimi tok me armet hej,Roje n`prag Lirie
Shoket serish nisen,nates te pafund
S`bie shi i majit hej,bahet gure e plumb
Luan i luanve,si gjithnji me shoke
Oren e fundshekullit,ATA e bejne Epok

Terri nuk ka emer,prita nuk ka moshe
Plumba e plage perzihen,naten e bejne shosh
Edhe Uragani ka nja cak pushimi
n`rrenze te nje Shkembi,ku ben gjumin Trimi..

Hejj hejjj Jeten e ke borxh,nisen monopodit
Vllai mbi supe t`vllait hej,ti peshohen Hotit
Perendin akrepat hej,ne nje ore pa numra
Trimin e Gllogjanit hej,ka dal me prit Kruma
Perendin akrepat hej,ne nje ore pa numra
Trimin e Kosoves hej,ka dal me prit Kruma hej,
ka dal me prit Kruma..


Ky tekst u dërgua nga  jeta987
Më Shumë...