A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Ilir Shaqiri - Kënga E Çiftelisë


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/1988

1988-12-01T00:00:00

Këngë e albumit:

"Djem Petrita Ka Rrit Drenica"


Plot me gezime ta mbush zemren
nga ulgina sjell jehonen
kush e din si e ka emrin
heej-hejheej asaj emnin çiftelia thojn.

Refren:
Me dy tela ngjyre e arit
e percjell kangen shqiptari
brez mas brezi, rit mas riti
heej-hejheej me barot kangen e nisi o hee.
Tela e ka qe s'ndryshket kurr
heej-hejheej dhe voglushe bëhet burro hee.

Lart ja ngrit zanin malsise
flet per trimat me flamure
si thon ndryshe çiftelise
heej-hejheej teli asht qe s'ndryshket kurr o hee.

Refren: Me dy tela….

Ushton kanga nga kto male
si ujvar qe rrjeth gjithmone
kush tingllon ne festivale
heej-hejheej tingllon çiftelia jon o hee.

Refren: Me dy tela…


Ky tekst u dërgua nga Lilokras
Më Shumë...