A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Ilir Shaqiri - Kam Në Zemër Një Gëzim Të Madh


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/1988

1988-12-01T00:00:00

Këngë e albumit:

"Djem Petrita Ka Rrit Drenica"


Kam në zemër një gëzim të madhë
Hej more hej
Nusja e re më ka lind djalë
Hej more hej

Gjithë Malësia e ka këtë gëzim
Hej more hej
Na ka lind sonte një trim
Hej more hej

Kërset pushka në maje të malit
Hej more hej
Përurojnë lindjen e djalit
Hej more hej

Rritet djali dalëngadalë
Hej more hej
E burrnon lokja me fjalë
Hej more hej

Ylli në ballë i shëndrit i kuq
Hej more hej
E lirisë ia shton një krushk
Hej more hej

Për me i nejt besnik kësaj votre
Hej more hej
Ky burrnohet para kohe
Hej more hej

Partizanët po zbesin malit
Hej more hej
Në krahë e mbajnë trupin e djalit
Hej more hej

E ka marrë plumbin mbi vetullë
Hej more hej
Për liri e flijoj jetën
Hej more hej

Mori plumb dhe vdiq në kambë
Hej more hej
Mbet simbol në lapidar
Hej more hej

Mori plumb dhe vdiq në kambë
Hej more hej
Mbet simbol në lapidar
Hej more hej


Ky tekst u dërgua nga Bujar Klaiqi
Më Shumë...