A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Ilir Shaqiri - Hapuni Dyert E Xhenetit


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/2001

2001-12-01T00:00:00

Këngë e albumit:

"Këngët E Përndritjes"


hapuni o dyr,dyr te xhenetit ooo
sonte po vjen o ma i miri vlla,ballin
pergjakur e syrin rrufe, zemren
Kosove ,atdhe e ka.7 pashe nen
dhe o liri ka mbjell,ktu i pushon
shpirti,emrin ne qiell hehehej
ne kullen tane o vlla eshte
mbledh gjithe Shqiptaria.ooo eja
nje here o buu i dheut eja se
varur te pret sharkia,

ref
Po flasin qielli e toka,ktu lindi
e u rrit trimnia o me ksi burrash
si Ademi E Hamza o mbahet o
mbahet Shqipnia.

Hapuni o dyr,dyr te xhenetit o
sonte heronjt le te vine tek ne,
ulur kembekryq,ndezur cigaren,
dridhin sharkine,nkullen e re.
Le te digjet nata.per burrat ....
kshtu pushon shpirti,emrat ne qiell

ref:
Po flasin qielli e toka,ktu lindi
e u rrit trimnia o me ksi burrash
si Ademi E Hamza o mbahet o
mbahet Shqipnia.


Ky tekst u dërgua nga Besjan Miftari
Më Shumë...