A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Ilir Shaqiri - Durimi I Artimit


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/2002

2002-12-01T00:00:00

Këngë e albumit:

"Bota E Rinise"


ish rene nate,kish rene mesnata
Nate e territ dhe pushtimit,
Oret e pritjes jane te gjata
Per durimin e Artimit
Oret e pritjes jane te gjata
O per durimin e Artimit
Amanet o per Prekazin
ka nje borxh Atdheut t`ja laje
T`ia hape zogut kafazin
Ta beje drito skaj me skaj
T`ia hape zogut kafazin
O ta beje drito skaj me skaj

Hej ketu s`kaloni Shqip ju flas
Bubullon zani i Trimit
2x
Mbi armiqet plumba zbraze
bashke me flaken e zemerimit

Ish ardhe maji,kish ikur prilli
Te pushoj Trimi u shtri
Mu te gonxhe e trendafilit
Hyri qetas ne Perjetesi
Mu te gonxhe e trendafilit
O hyri qetas ne Perjetesi
Kthehet Ai ne kange te Lavdise
Pershendete nga Lapidari
Ninull rrite i bahet femise
Trimi vet Artim Jashari
Ninull rrite i bahet femise
O trimi vet Artim Jashari

Hej ketu s`kaloni Shqip ju flas
Bubullon zani i Trimit
2x
Mbi armiqet plumba zbraze
bashke me flaken e zemerimit


Ky tekst u dërgua nga  jeta987
Më Shumë...