A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Ilir Shaqiri - Dr. Shpëtimi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  8

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/2003

2003-12-01T00:00:00

Këngë e albumit:

"Kujdes Lirine"


Kur theret nderi e thret liria niset si vetetima,drite rreze meteori po vjen nga Prishtina,Nkrisma pushkesh ne Drenice vjen dr.Shpetimi
ku kam gjakun ku kam nderin atje me thret kushtrimi.
Po mtherret Muja mtherret liria me therrasin plaget e tij shpetim robaj lis nder trima qiellin ka qati.. i qesh syri i knaqet zemra kur e prek lirin do ta marr pak toke Drenice ta qoj ne Prishtin pak dhe tdjegur me barot ti marr er gjithkuj prap do të kthehem ne DRenice zemra mbehet prush
Duar art ne plaget e trimit plaget ja qep malit mer dhe pak nga dora ime gjak nga gjaku Arbrit
Jane damaret e atdheut djepit nga bejne gurre jane valvitjet neper shekuj qe nuk shterojne kurre.
Po mtherret Muja mtherret liria me therrasin plaget e tij shpetim robaj lis nder trima qiellin ka qati.
Ti sju fale as nje qast shekullit te semure,mantil bardhi i atdheut mshtjellur ne flamur .Tmori ngji Kosova trime t'ktheu ne pavdeksi tmori npale flamuri arbrit deshmor per Liri.


Ky tekst u dërgua nga Neta   jetah
Më Shumë...