A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Ilir Shaqiri - Bjeri Zemrës


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  11

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/2004

2004-12-01T00:00:00

Këngë e albumit:

"Dridhe Shkup E Shkodër"


E humba mes detit
Unazen e shpirtit
Dhe broha gjith jeten n`kerkim
Mes gzimit hidhrimit
U dogja e u poqa
Vec ty une te pata ngushllim
Une zbraz gota per cdo nat
Dhe me thell zhytem n`mekat
Sillem pshtillem njeri i pafat
Kur kujtoj ftyren e saj
Zemra me thot se une kam faj
Kenga e gota serish mbushen vaj

Ref.
Bjeri Zemres o shpirt
Bjeri sa te kesh Fuqi
Por kujdes Brenda saj fshihesh Ti(x2)
Une nuk dehem me raki
As me ver nuk dehem un
Por me dehin buzt e tua
Me te puthurat pa Fund.(x2)

I dehur i lodhur
Me kengen e shpirtit
Une pres te me kthehesh si ateher
Mes muresh te zbehta
Ik nata vjen dita
Me thuaj a do te shihem ndojher
Une zbraz gota per cdo nat
Dhe me thell zhytem n`mekat
Sillem pshtillem njeri i pafat
Kur kujtoj ftyren e saj
Zemra me thot se un kam faj
Kenga e gota serish mbushen vaj

Ref.
Bjeri zemres o shpirt
Bjeri sa Te kesh Fuqi
por Kujdes Brenda saj Fshihesh Ti(x2)
Un nuk dehem me raki
as me ver Nuk dehem Une
po me Dehin buzt E tua
me te puthurat Pa fund.(x4)


Ky tekst u dërgua nga Leonita   jeta987
Më Shumë...