A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Ilir Shaqiri - Bekim Hyseni


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/2003

2003-12-01T00:00:00

Këngë e albumit:

"Kujdes Lirine"


Nate e marsit shrihet fushes
Sjell nje ënderr sjell nje ënderr n'sy t'donikes

Mos ja prish mos ja prish gjumin drenushes
Mos ja ndal mos ja ndal hovin rrites
O mos ja ndal mos ja ndal hovin rrites
Tundet mali e Luboteni ja ndjek hovin dhe Dukagjini
Kur po thrret Bekim Hyseni o dridhet fusha e dridhet Drini

refx1
Nxin e nxin hej Qiqavica vjen
Vjen armiku plumb e hekur
Zjarr e zemer ka Drenica
O djemt e saj jo kurr s'kan vdekur

Ata ngrihen dhe nga varri
Nje me nje pas komandantit
N'vije te frontit kush ma i pari
O tundin gryken e Nagantit

Skuqet Qielli permbi Kosmaq
Plumbat mbjellin plumbat mbjellin lule plot
Trimi vdekjes i thote plaq
Gjoksi im balli im eshte zjarr e flake
Gjoksi im balli im eshte zjarr e flake
Gjoksi i trimit ngrihet ngrihet n'mal
Mu tek ura tek ura e Spahisë
O tanksit t'topit i thote ndal
O ktu i thone djepi i Shqiprise

Ref x2
Nxin e nxin hej Qiqavica vjen
Vjen armiku plumb e hekur
Zjarr e zemer ka Drenica
O djemt e saj jo kurr s'kan vdekur

Ata ngrihen dhe nga varri
Nje me nje pas komandantit
N'vije te frontit kush ma i pari
O tundin gryken e Nagantit


Ky tekst u dërgua nga Ddona
Më Shumë...