A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Ilir Shaqiri - Ti Ditë Këtu, Unë Natë Atj


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

21/04/2014

2014-04-21T12:49:13

Un' vij' si gur' i heshtur,
N'heshtjen time ngjallem,
N'prehrin tënd tek përmallem.

Dielli njëher' s'më ngrohu,
Hëna mbi supe m'fle,
Ti dit' këtu, un' nat' atje.

Kush më pjes'ton,
Me numrin dy,
ësht', me ty.

Ëndrrat lë varr',
N'rrethoje grilash,
Ëndrra të shtypura hodhe përdhe,
Ti dit' këtu, un' nat' atje,
Ti dit' këtu, un' nat' atje.

Xhuxhe je moj, ti pa mua,
Dhe kërkushi jam dhe un', un' pa ty,
Mbyllur qiella ime ësht', përsëri,
...përsëri, ëndërr e trazuar n'syt' e mi.

Un' vij' si gur' i heshtur,
N'heshtjen time ngjallem,
N'prehrin tënd tek përmallem.

Dielli njëher' s'më ngrohu,
Hëna mbi supe m'fle,
Ti dit' këtu, un' nat' atje.

Kush më pjes'ton,
Me numrin dy,
ësht', me ty.

Ëndrrat lë varr',
N'rrethoje grilash,
Ëndrra të shtypura hodhe përdhe,
Ti dit' këtu, un' nat' atje,
Ti dit' këtu, un' nat' atje.

Xhuxhe je moj, ti pa mua,
Dhe kërkushi jam dhe un', un' pa ty,
Mbyllur qiella ime ësht', përsëri,
...përsëri, ëndërr e trazuar n'syt' e mi.

Xhuxhe je moj, ti pa mua,
Dhe kërkushi jam dhe un', un' pa ty,
Mbyllur qiella ime ësht', përsëri,
...përsëri, ëndërr e trazuar n'syt' e mi.
...n'sytë e mi.


Ky tekst u dërgua nga  LRamadani
Më Shumë...