A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Ilir Shaqiri - Tokë E Mjellë Me Burra


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  9

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/2001

2001-12-01T00:00:00

Këngë e albumit:

"Këngët E Përndritjes"


Toka Jonë e mbjellë me Plumba
Ndal Stuhi e nise Furtuna
Pushojnë lulet presin stinën
Ulen retë e lshojnë vetëtimen

Toka Jone e mbjellë me zjarre
Ka ditëlindjet përmbi Varre
Djepat presin përmbi Shkrepa
Rrezet zbresin nëper Kreshta

Toka Jonë e mbjellë me Plumba
Ndal Stuhi e nise Furtuna
Toka Jonë e mbjellë me Burra
N'ato Plagë shpërthen Gurra

Toka Jonë e mbjellë me Zjarre
Ka ditëlindjet përmbi Varre
Ka ditëlindjet përmbi Varre o hheejj

N'terr të Natës,në Zjarr tek Votra
Po ku je o Ilaz Kodra?
Amaneti,Gjaku i Trimit
Ta ngrejnë Kullën e Bashkimit

2x
Në Stuhi e në cdo Mot
Bijtë e Nanës dalin Zot
Dhe kur mbesin pa fishekë
Bajnë Barot Gjakun e VET...

Toka Jonë e mbjell me Djepa
I rritë Nana Djemtë si plepa
I bekon me Pavdeksinë
Krah për krah me Shqiptarinë

Toka Jonë e mbjellë me Burra
N'ato Plagë shpërthen Gurra
U rrit Shpresa e zbardhë Natën
Nipi e Mbesa e merr Uratën

Toka Jonë e mbjellë me Plumba
Ndal Stuhi e nise Furtuna
Toka Jonë e mbjellë me Burra
N'ato Plagë shpërthen Gurra

Toka Jonë e mbjellë me Zjarre
Ka ditëlindjet përmbi Varre
Ka ditëlindjet përmbi Varre o hheejj

N'terr të Natës,në Zjarr tek Votra
Po ku je o Ilaz Kodra?
Amaneti,Gjaku i Trimit
Ta ngrejnë Kullën e Bashkimit

2x
Në Stuhi e në cdo Mot
Bijtë e Nanës dalin Zot
Dhe kur mbesin pa fishekë
Bajnë Barot Gjakun e VET...


Ky tekst u dërgua nga  jeta987
Më Shumë...