A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Ilir Shaqiri - Veç Ai S'plaket Kurrë


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/2001

2001-12-01T00:00:00

Këngë e albumit:

"Këngët E Përndritjes"


Serish vjen marsi, serish vjen stina t'rënët dhe të gjallët behën tokë, vesë as shi s'duron lëndina burrëria jo nuk duron lot.

Midis kujtimesh e midis këngësh shfaqet kryetrimi fjalëpak n' degëm at degësh e syta pemësh mërzisë sonë i ve kapak.

Serish vjen stina e ne ndërrojmë moshë por vetëm ai s' plakët kurrë uji i bjeshkëve i rrjedh për botë* Ai lartësohet si flamur, o si flamur.

Refreni :2

Dhe njerëzia vijnë përkulen n'varrin tënd e rrinë
Nipi e mbesa merr uratën nisen fluturim
Zemra merr guxim, plisi i bardhë shkëlqim heeeeeheeeej
Me ty gjithmonë në ballë me ty o legjendar

Serish vjen marsi e vjen pranvera amanetin e tij e përtrin, lulet e barin i tund veç era si medaljona në pelerinë.

Midis kujtimesh e midis këngësh shfaqet kryetrimi fjalëpak n' degëm at degësh e syta pemësh mërzisë sonë i vë kapak.

Sërish vjen stina edhe ndërrojmë moshë por vetëm ai s' plakët kurrë uji i bjeshkëve i rrjedh për botë* Ai lartësohet si flamur, o si flamur.

Dhe njerëzia vijnë përkulen varrin tënd e rrinë
Nipi e mbesa merr uratën nisen fluturim
Zemra merr guxim, plisi bardhë shkelim heeeeeheeeej
Me ty gjithmonë në ballë me ty o legjendar


Ky tekst u dërgua nga Ardiana
Më Shumë...