A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Ilir Shaqiri - Vëllai Im


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/2007

2007-12-01T00:00:00

Këngë e albumit:

"E Di Nje Kenge Per Ty"


Vëllau im,

Vëllau im s'të zuri gjumi
në parajsen; në parajsën botë përtej
A t'ka marr ty mall Shqipërie?
që na rridhte nepër deje.

Vëllau im...
Vëllau im ta puthsha plagën, e flamurin,
e flamurin që t'bën hije
...
e të thur një këngë trimërie.

Dilni nën,a shihni motra,
si flutron ai shpirt oo i tij.
Në Atdheun copa copa,
Ai po bën përditë Shqipëri.

Bjer sharki t'u kputshin telat,
maje Korabit, maje Tomorit.
Falma qiell atë yll trimërie,
dhe një jetë t'ia falim kombit.

Vëllau im...
Vëllau im ta puthsha plagën, e flamurin,
e flamurin që t'bën hije,
...
e të thur një këngë trimërie.

Dilni nëna, shihni motra,
si flutron ai shpirt oo i tij.
Në Atdheun copa copa,
Ai po bën përditë Shqipëri.

Bjer sharki t'u kputshin telat
maje Korabit, maje Tomorit.
Falma qiell atë yll trimërie,
DHE NJË JETË T`IA FALIM KOMBIT...

DHE NJË JETË T`IA FALIM KOMBIT...!


Ky tekst u dërgua nga Bukurija
Më Shumë...