A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Ilir Shaqiri - Vjen Një Letër


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

21/04/2014

2014-04-21T12:48:58

Më jepni nji val', t'ju jap nji lum',
Nji fjal', t'ju jap nji këng',
Nji zog', t'ju jap nji qiell,
Nji shpres', t'ju jap nji jet',
Më jepni nji grusht, t'ju jap nji liri...

Heeeej,
Vjen nji letër, nga tej detit,
Vjen nji zemër, plot me shkronja,
Fluturon ajo drejt çerdhës,
Ku ka lind bashk' me shqiponjat,
Heeeej...

Sot ma dha zanin bylbyli,
M'ka than' trolli e po m'thot gjaku,
T'ju dërgoj kudo që jeni,
Fal e shnet nga ky gur' pragu,
Ja kam dhan' letrën dallnyshes,
Atje t'vij' pra fluturim,
Në çdo djep e në çdo votër,
Fal e shnet atdheut tim,
Heeeej...

Letra thot' se pa bylbylat,
S'më zë gjumi e m'djeg malli,
Në dhe t'huj s'u ndezkan yjet,
Po s'u knu nji kang' shqiptari,
Amanetin mos harroni,
Ju ka bij' Kosova e kuçe,
Në çdo shkrep' e plis të bardh',
Dhe për ju e çel nji lule,
Heeeej.

Sot ma dha zanin bylbyli,
M'ka than' trolli e po m'thot gjaku,
T'ju dërgoj kudo që jeni,
Fal e shnet nga ky gur' pragu,
Ja kam dhan' letrën dallnyshes,
Atje t'vij' pra fluturim,
Në çdo djep e në çdo votër,
Fal e shnet atdheut tim,
Heeeej...

Letra thot' se pa bylbylat,
S'më zë gjumi e m'djeg malli,
Në dhe t'huj s'u ndezkan yjet,
Po s'u knu nji kang' shqiptari,
Amanetin mos harroni,
Ju ka bij' Kosova e kuçe,
Në çdo shkrep' e plis të bardh',
Dhe për ju e çel nji lule,
Heeeej.


Ky tekst u dërgua nga Eni   LRamadani
Më Shumë...