A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Ilir Shaqiri - Tetovarja


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/2007

2007-12-01T00:00:00

Këngë e albumit:

"E Di Nje Kenge Per Ty"


kur qel djelli synin heret per mi Sharr
syri tetovares hapet si kristal ooo
vesa e mengjesit ma lagu qerpikun
ah moj tetovare qysh ma dogje shpirtin

fushes se Pollogut kur t'piqen qershit
do t'kthehem moj zemer do t'kthehem ni dit oo
do ta bojm shtepin oo ni kala me gur
edhe nu djegt Sharri moj ne z'do ikim kurr zemer kurr

tetovare thuj pash besen ku m'rrit njat shtat
se pa ty moj zemra ime s'mrrihet dit as nat
teotovare thuj pash besen ku m'rrit njajt shtat
se pa ty moj zemer smrrihet dit as nat ee

pritem zogu i lales, pritem dhe noj dit
bota s'esht per mue, ty t'kom yll e drit oo
vesa e mengjesit ma lagu qerpikun
ah moj tetovare qysh ma dogje shpirtin

tetovare thuj pash besen ku m'rrite njat shtat
se pa ty moj zemra ime s'me rrihet dita as nat
tetovare thuj pash besen ku m'rrite njat shtat
se pa ty moj zemer s'me rrihet dit as nat ee


Ky tekst u dërgua nga Dita
Më Shumë...