A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Ilir Shaqiri - Diadem E Trimeris


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/2009

2009-12-01T00:00:00

Këngë e albumit:

"Prane Diellit"


Komandant,
Komandant na thinjen floket,TI po mbet i ri
Pak na ndrit,pak na ndrit ky diell i voket,
c`prej kur ike Ti..
Komandant,
Amaneti yt na vlon ne gji ohhoo ohoo

Do te dal njiher andej nga brigjet,andej nga brigjet
Ndoshta zeri Tij pergjigjet,
Do te dal njeher andej nga malet,andej nga malet
Ndoshta Shpirti Tij ringjallet,do te ringjallet

Krejt cfar kishte t`shenjte Shqiperia,Shqiperia
Kishte zbrit mbi supe te tija,Shqiperia...

Grupi
Dridh o Lum i madhi Lum,qe sjell vale e gure shume
Qe shkon udhes me bucime,dhe mbush malet me gjëmime
Si s'të lodhi udhë ë gjat pa u ndalur ditë as natë,
Shqipërsisë çka i ka ngjarë
Ti të gjitha i ke parë,
I ke pare i ke ndegjuar kur pranë teje kan kaluar
Të kan djegur e coptuar,kan pervjedhur e kan helmuar,
Heu parë e ke ti
Heu robërin,
Heu që ka dridhur Shqipërinë

O Toka ime shkrum e hi,ne shekuj nate,zi e tmerr
Sa hape syte mbiu bar i ri,o guri qarkut trimeri
Po t`del nga toka nje gjemim,ndare ne dy copa,trupi im
Perplaset Vala ne bregun tim,derdhen dy Drinat ne nje Drin
O kush ju tha se kemi vdekur?
Se Djem Kosoves s`i kan mbetur?
O per kete Qiell e per kete Dhe
Plumba nuk kan sa jemi Ne!!
Nga rrafshi jone e gjer ne vreshta
Udhen na e lshon edhe Vdekja
O per kete Qiell e per ket Dhe
Plumba nuk kan sa jemi Ne!!!

Dridh o Lum i madhi Lum
Dridh o lum i madhi Lum
Heu parë e ke ti
Heu robërinë
Heu që kan dridhur Shqipërinë.

O kush ju tha se kemi vdekur?
Se Djem Kosoves s`i kan mbetur?
O per kete Qiell e per kete Dhe
Plumba nuk kan sa jemi Ne!!
Nga rrafshi jone e gjer ne vreshta
Udhen na e lshon edhe Vdekja
OO kush ju tha se kemi vdekur?
Se Djem Kosoves s`i kan mbetur?
O per kete Qiell e per kete Dhe
Plumba nuk kan sa jemi Ne!!
Nga rrafshi jone e gjer ne vreshta
Udhen na e lshon edhe Vdekja
O per kete Qiell e per ket Dhe
Plumba nuk kan sa jemi Ne!!!
O per kete Qiell e per ket Dhe
Plumba nuk kan sa jemi Ne!!!


Ky tekst u dërgua nga  jeta987
Më Shumë...