A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Ilir Shaqiri - Bota E Rinise


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/2002

2002-12-01T00:00:00

Këngë e albumit:

"Bota E Rinise"


Ej, ju qe vini, bijt e ktij dheu
lagur nga shiu, rrahur nga dielli
per ju poeti krahrorin shqeu,
ta nxjerr zemren ose vargun

dhe ja ku doli, esht keng apo zemer
ju dha krah apo jua preu kraht
ne esht vec keng lejeni pa emer
ne esht zemer zemra le t'ju rrahe

dheee le tju rrahe me hove djaloshare
kur grisni flamurt e melankolise
qofsha me ty n'lumturi e n'paqe
moj bota e neserme, bota e rinise

Ej, ju qe vini, bijt e ktij dheu
lagur nga shiu, rrahur nga dielli
per ju poeti krahrorin shqeu,
ta nxjerr zemren ose vargun

dhe ja ku doli, esht keng apo zemer
ju dha krah apo jua preu kraht
ne esht vec keng lejeni pa emer
ne esht zemer zemra le t'ju rrahe

dhe le tju rrahe me hove djaloshare
kur grisni flamurt e melankolise
qofsha me ty n'lumturi e n'paqe
moj bota e neserme, bota e rinise

qofsha me ty n'lumturi e n'paqe
moj bota e neserme, bota e rinise


Ky tekst u dërgua nga Dritan Kaloshi
Më Shumë...