A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Ilir Shaqiri - Dallendyshes


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

21/04/2014

2014-04-21T12:49:06

Këngë e albumit:

"Tinguj Te Zjarrt"


Jan dy gur, qe i run kalaja,
qe kan fol me Skenderben.
Dallendyshja dhe shqiponja,
aty kan perjet folen.

Shpendi i bardh lakmon pranveren,
tjetri diell, fortun njesoj.
Une jam rrit me ta perhera,
pa kosoven s'mund t'jetoj, s'mund t'jetoj.

Ti mund t'jesh puntor me flatra,
mund t'fitosh margaritar,
nje dor t'ngroht ty ta don votra,
nese do te jesh shqiptar.

Pa kosov eshnat sme treten,
edhe n'varr dot thrras ku je,
se veq qyqet kendojn veten,
se veq korbat skan atedhe.

Gurt po me lagen por nuk nryshken,
Skenderbeut roje i rrin,
si shqiponja e dallendyshja,
lum kush ka mbi gur shtepin.

Sa ofshamen po e pi toka,
e prap gurt ne vend kan mbet,
djemt e ri po i pi evropa,
e kur kthjen spo din atedhen, s'din atedhen.

Ti mund t'jesh puntor me flatra,
mund t'fitosh margaritar,
nje dor t'ngroht ty ta don votra,
nese do te jesh shqiptar.

Pa kosov eshnat sme treten,
edhe n'varr dot thrras ku je,
se veq qyqet kendojn veten,
se veq korbat skan atedhe.

Ngji t'shqiponjes kem folen,
ngji t'shqiponjes kem folen, kem folen


Ky tekst u dërgua nga Halil Sinani
Më Shumë...