A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Ilir Shaqiri - Drit Qiriri I Naimit


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/2003

2003-12-01T00:00:00

Këngë e albumit:

"Kujdes Lirine"


Ngrihu n’kamb oh Mic Sokoli
Shih si ngjitet djaleria
Udhe e gjate andej ngah dielli
Eshte e jona Shqiperia

Ndal Sokol, po te therrasin malet
Ktheju Sharit fluturim
Nje Prishtine e nje Tetove
Shqiperia don bashkim
Nje Prishtine e nje Tirane
Shqiperia don bashkim

Besa jone e tremb dhe naten
Vdekjen ndjell n’palc te armikut
Prin sokoli, oj Mic Sokoli
Drit qiriri i Naimit
Prin sokoli, oj Mic Sokoli
Naim bega oj lulja e trimit

Do te haproj udhes sime
Sikur Gjergji hyp n’kale
Fushe Kosoves m’ia kan me hile
Dora ime nuk e fal


Më Shumë...