A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Ilir Shaqiri - Katër Stinët E Dashurisë


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/2005

2005-12-01T00:00:00

Këngë e albumit:

"Lugina E Dashurisë"
Se mbajë n'mend si shkoi Pranvera
Si më ike edhe ti
Zogjtë sërish i solli era
Streha zu e pikon shi.
Ditët ikin ndërrohet stina
Ndërrojmë dhe ne por jo kujtimi
Në një kopsht me trëndelina
Midis vere resh trishtimi.

Rrushi nxin tutje në vreshta
Kokërrzohet loti gurrë
Shtrat me gjethe bëri vjeshta
Pritjen time si dikur.
Zuri dimri borë e trashë
Vello e bardhë e nusërisë
Se si ikën nuk i pashë
Katër stinët e dashurisë

Në fund të botës a në skaj
Ku ke humb, o shpirt pa faj ?
Nuk të gjej as nuk më gjen
Malli ytë të qet s'më len.
As një letër e asnjë fjalë
Dashuri që djeg si zjarr,

Se si ikën nuk i pashë
Katër stinët e dashurisë


Më Shumë...