A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Ilir Shaqiri - Dashuria Qiellin Ka Çati


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/2005

2005-12-01T00:00:00

Këngë e albumit:

"Lugina E Dashurisë"
Një natë vonë më fole më pyete si fëmijë
Vallë dashuri' a dielli ka më shumë ngrohtësi?
Kot prisje përgjegje më shikoje në sy
Se qielli i kësaj nate sonte ishe ti.
Sa herë këtu të kam pritur
Te kjo streh' e vjetër lageshim të dy
Agun e mëngjesit sa herë prisnim ngjitur
Vetëm dashuria qiellin ka cati .
Një natë vonë të fola të pyeta si fëmijë
Vallë, syri yt a qielli ka më kaltërsi?
Dhe sprisja përgjigje të shikoja në sy
Se yjet e kësaj nate ishim unë e ti.
Sa herë e sa herë këtu të kam pritur
Te kjo strehë e vjetër lageshim të dy
Agun e mëngjesit sa herë prisnim ngjitur
Vetëm dashuria qiellin ka cati .
Prapë po të pres tek vendi që ne e dimë
E ndoshta shi sonte këtu nuk do na bjerë
Nëse s'do të vish, do të gjej në ëndërr
Do t'lagem e t'lagem ,t'lahem n'lot i tërë.


Më Shumë...