A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Ilir Shaqiri

Jam Këtu ➡ I Am Here

 Shqip ➡  Anglisht
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Përkthe Një Këngë »

Më Shumë Përkthime »

Përktheu: Gerti Alb


Jam Këtu

Jam Shqiptar e Kosovar
zot e krenar
mbi ket dhe qe kam si fe
kam Vatan e kam Atdhe

Un jam ktu kur skish njeri
as skish kufi as fqinjeri

Un jam ktu kur Mali zi
me Dallmaci
ish ILIRI
un jam ktu kur zoti vet
e beri fush e mal e det

Ref: Un jam ktu kur nga nji det
ne tjetrin det isha zot vet
Un jam ktu e ktu do te jem
Dem baba Dem
Gjersa mali behet hi
e hiri mal perseri

jam Shqiptar e Kosovar
zot e bujar
kam burrni qe ska njeri
mijera vjet veq per liri
kam ushtar me krye lidh
me tri shami per trimeri
e shtremall jam gojalli
me syt e kthjellt
me plot shkendi

Un jam ktu kur skish njeri
as skish kufi as fqinjeri

Ref:2x un jam ktu kur nga nje det
ne tjetrin det isha zot vet
un jam ktu
e ktu do te jem
Dem baba Dem
gjersa mali behet hi
e hiri mal perseri


I Am Here

I'm Albanian and Kosovar
Lord and proud
in this land that it's like religion
i have Country i have Motherland

I am here, when there was nobody else
when there were no borders, nor neighbors

I am here when Montenegro
with Dalmatia
were Ilyria
I am here when god itself
made it field and mountain and sea

I am here when from a sea
to the other sea i was lord
I am here and here i will be
Dem baba Dem
Until mountain turns to ashes
and ashes turn to mountain again

I'm Albanian and Kosovar
lord and generous
I have braveness that no one has
thousands of years just for freedom
I have soldiers with wrapped head
with three cloths for braveness
.............................
with clear eyes
full of sparks

I am here, when there was nobody else
when there were no borders, nor neighbors

2X: I am here when from a sea
to the other sea i was lord
I am here and here i will be
Dem baba Dem
Until mountain turns to ashes
and ashes turn to mountain again

Korrigjo Përkthimin